Времето във Варна и региона в събота


22/05/2026, 15:02

Кадър НИМХ

Между 15 и 22 градуса ще са температурите във Варна и областта в събота.

През нощта и утре съществена промяна на времето няма да настъпи – ще има значителна купеста и купесто-дъждовна облачност, на много места с краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевична дейност. Значителни по количество ще са валежите в Западния и Централния Предбалкан. Вятърът ще се задържи до умерен от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 19° и 24°, за София – около 20°.

В планините облачността ще бъде значителна. Ще има краткотрайни валежи с гръмотевици, по-значителни по количество в западните и централните дялове на Стара планина и на отделни места в Рило-Родопската област. Ще духа силен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 14°, на 2000 метра – около 8°.

По Черноморието облачността ще бъде значителна. Отново на много места, главно в следобедните часове, ще има валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. Ще продължи да духа умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 20° и 22°. Температурата на морската вода е 15°-17°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Бургас изгражда евросело за домакинството на Евровизия
Дата: 23/05, 00:00

Григор може да стане втора ракета на България след Уимбълдън
Дата: 22/05, 23:55

Сметките за ток нагоре: 5 златни правила как климатикът да харчи по-малко това лято
Дата: 22/05, 23:50

Бившият полицай Венцислав Караджов, осъден на доживотен затвор, иска да бъде възстановен като бръснар в затвора
Дата: 22/05, 23:49

Везенков: "Да, следих Евровизия. Как да не съм?! Направо ги убихме!
Дата: 22/05, 23:42

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия