Президентът на САЩ разреши разсекретяване на документи от 11 септември 2001 г.


03/09/2021, 22:43

Кадър: БНТ

"Когато се кандидатирах за президент, поех ангажимент да гарантирам прозрачност по отношение на разсекретяването на документите от 11 септември 2021 г.", заяви Джо Байдън.

Президентът на Съединените щати Джо Байдън подписа в петък изпълнителна заповед, с която поръча на Министерството на правосъдието да ръководи "преразглеждане на разсекретните документи“ от разследванията на ФБР от 11 септември 2001 година, когато се проведоха най-мащабните терористични атаки срещу САЩ, предава БНТ.

По-конкретно, главният прокурор на САЩ Мерик Гарланд беше инструктиран "да публикува публично разсекретените документи през следващите шест месеца".

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Няма замърсяване на водата във водоизточниците в свищовското село Вардим
Дата: 08/05, 21:40

Николай Копринков е назначен за началник на политическия кабинет на премиера
Дата: 08/05, 21:36

Найденов: Съдебната реформа в последните 10 години е понятие, което започва да се изпразва от съдържание
Дата: 08/05, 21:29

Премиерът назначи 18 заместник-министри
Дата: 08/05, 21:14

Ясни са победителите в турнир по пожароприложен спорт във Варна
Дата: 08/05, 21:01

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия