снимка: Булфото
Динамично е времето в планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК).
Във високите части е мъгливо и ветровито. На места превалява слаб дъжд, прехвърча и сняг. Температурите са сравнително високи, казаха от планинската служба.
Най-ниската измерена температура тази сутрин е на връх Ботев - минус 4 градуса, което е сравнително топло за сезона, добавиха от ПСС.
В планините ще бъде предимно облачно с валежи от сняг, под 1500-1600 метра от дъжд. Ще духа силен запад-северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 8°, на 2000 метра – около 1°, сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Варна подготвя нова стратегия за развитие на образованието до 2030 година
Дата: 17/02, 10:10
Млад варненец си взе 11 палета от външната рампа на супермаркет в центъра на града
Дата: 17/02, 10:08
Откриха 12-те мъже с АТВ-та до хижата "Петрохан": Видяли два затъмнени джипа, единият без предни номера
Дата: 17/02, 10:05
Строители, архитекти и инженери премериха майсторство във винопроизводството
Дата: 17/02, 10:00
Парк “Виница“ – гражданска инициатива за повече зелени пространства в кв. Виница!
Дата: 17/02, 10:00