Снимка: ТК Черно море-Елит
Варненският супер талант Пьотр Нестеров ще играе на 1/4-финалите в юношеския турнир на Откритото първенство на САЩ по тенисв Ню Йорк. В III кръг на последния за годината турнир от Големия шлем 18-годишният състезател на "Черно море Елит" се наложи в два сета над Якуб Меншик от Чехия - 7:6 (3), 6:4 след 1:46 ч. игра на корт номер 8 в комплекса "Флашинг Медоус", пише "Спортал".
В първия сет двамата никой от двамата тенисисти не стигна дори до точка за пробив и частта трябваше да бъде решена в тайбрек. В дългия гейм Нестеров спечели четири от първите пет разигравания и до края само поддържаше аванса си. Във втората част Пьотр реализира два брейка в подаването на чешкия си връстник и поведе с 5:1, а при 5:2 сервираше за мача. Варненецът стигна до мачбол при 40:30, но го пропусна и Меншик успя да върне единия пробив. При 5:4 Нестеров получи нови два мачбола при 40:15 и успя да се възползва от втория и общо трети за него в двубоя.
На 1/4-финалите българинът очаква победителя от предстоящия по-късно днес мач между поставения под номер 11 Саша Геймар Вайенбург от Франция и номер 7 Вячеслав Биелински от Украйна. Украинецът е партньор на двойки на Нестеров и също по-късно тази вечер двамата трябва да играят във II кръг от турнира на каре срещу Вилус Гаубас (Литва) и Даниел Мерида Агилар (Испания).
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Обявиха нова обществена поръчка за многоетажен паркинг в Шумен
Дата: 06/05, 01:30
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 01:10
Днес е Ден на храбростта и празник на Българската армия
Дата: 06/05, 01:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 00:40
Освен Георги на 6 май имен ден празнуват и Генчо, Гоце, Йовко, Галя, Гергана, Гинка, Йова, Йовка
Дата: 06/05, 00:30