Ботев Пловдив нанесе пета загуба на ЦСКА в дебюта на Александър Томаш

Дата: 30/08, 23:50

кадър: Диема спорт

ЦСКА - София не тръгна по очаквания начин в дебюта на новия "червен" наставник Александър Томаш, след като загуби с 0:1 домакинството си на Ботев (Пловдив) в мач от седмия кръг на efbet Лига. Укаки реализира единственото попадение в 58-ата минута, с което задълбочи кризата в противника, който записа четвърто поредно поражение в първенството.

Двубоят се игра на стадион "Локомотив" в София, тъй като "Васил Левски" е затворен за футбол заради концерти, предава Спортал.

В тази среща домакините показаха по-голямо желание за игра в сравнение с двубоите при предишния наставник Томислав Стипич, но на няколко пъти късметът им обърна гръб. ЦСКА - София пропусна две-три много добри положения, а веднъж и гредата спря "червените" през първата част след шут на много дейня Коялипу.

Домакините стартираха с нов треньор след раздялата с Томислав Стипич в началото на седмицата. На негово място бе назначен Александър Томаш. До последно не се знаеше дали той ще изведе днес своя тим, но ръководството на клуба успя да оправи навреме документите му в БФС и бившият наставник на Спартак (Варна) седна на пейката на софиянци.

Сред избраниците му нямаше кой знае какви изненади. Томаш върна в титулярния състав Турицов и му връчи капитанската лента. Там попадна и халфът Шопов, който при предишните наставници бе със статут на резерва.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!