Магистрала "Тракия" трябва да бъде затворена, въпреки милиардите дадени за ремонти.
"Магистрала „Тракия“ е в критично състояние и по всички изисквания за сигурност трябва да бъде затворена за движение", това заяви пред БНР Богдан Милчев от Института за пътна безопасност.
Той даде за пример с отсечката Ихтиман - Пловдив, където на повече от 50 места мантинелата е счупена и невъзстановена.
„Липсата на поддръжка я превръща в смъртоносна“, категоричен бе експертът.
"На АМ „Тракия“ за 4 месеца са станали повече от 1000 пътно-транспортни произшествия, голяма част от тях са спрели в мантинелите, но те не са възстановени", изтъкна Богдан Милчев.
По думите му някои от загражденията „стоят като копие срещу автомобилите“, това е документирано и предстои да бъде представено от Института по пътна безопасност.
"В държавните институции в момента не управляват експерти, а управляват интереси", допълни Богдан Милчев.
Институтът за пътна безопасност ще направи проверка в Айтос след сигнали на граждани, че трафикът от камиони в града не се отклонява адекватно след взетите от държавата мерки.
"След намесата на правителството в Айтос е настанал транспортен хаос, градът е парализиран", твърди Богдан Милчев.
„Начинът, при който в паниката решиха да решават проблема – на принципа няма камион – няма проблем, създаде много настроения и противопоставяне в самия град“, подчерта той.
"Почти всички малки населени места с транзитно преминаване на товарен превоз имат подобен проблем", уточни Милчев.
"АПИ в момента е абсолютно обезглавена структура", смята той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Обвиненият за убийството в Съединение: Не искам на свобода, искам да си почина в ареста
Дата: 21/08, 16:29
Пожар до жп линията край Вълчи дол
Дата: 21/08, 16:24
Пътнически автобус спука гума на магистрала "Тракия"
Дата: 21/08, 16:232 Коментара
Украйна санкционира руския анимационен сериал "Маша и Мечока"
Дата: 21/08, 16:141 Коментар
ЕК: Сърбия не е активирала Механизма за гражданска защита на ЕС
Дата: 21/08, 16:121 Коментар