Волейболистките ни понесоха четвърта поредна загуба в Лигата на нациите

Дата: 18/05, 21:13

Снимка Българска федерация по волейбол

България допусна четвърто поредно поражение в Лигата на нациите по волейбол при жените.

Воденият от треньора Лоренцо Мичели състав загуби от Франция с 1:3 (25:19, 21:25, 11:25, 27:29) на турнира в Анталия (Турция). Националките преди това отстъпиха пред Нидерландия, Япония и Италия, припомни БТА.

Първият гейм започна с равностойна игра и продължи до 7:7. След това българките направиха три поредни точки и взеха първия сериозен аванс в мача. Последва една успешна атака на французойките и нови три за България. В този момент националките налагаха волята си и демонстрираха, че са по-добрите на игрището. Франция успя да намали пасива си на 19:21, но българските волейболистки направиха четири поредни точки и решиха частта в своя полза.

Втората част започна с предимство за националките с 5:3. Франция изравни за 7:7 и добави четири точки - 11:7. Тогава съперникът започна да бърка и българките стигнаха до 14:14. Това обаче се оказа последното равенство в частта. В последните минути не успяхме да се противопоставим и Франция спечели с 25:21.

Третият гейм беше слаб за България. След 1:1 нито веднъж не се върнахме в него. Французойките направиха девет поредни точки и предрешиха края му.

Последната част беше най-оспорвана. Много пъти в нея отборът на България водеше в резултата, а накрая допусна два мачбола за съперника, които бяха спасени. Последваха две решителни точки, с които можехме да изравним резултата, но не успяхме и Франция стигна до крайния успех.

Следващият турнир от Лигата на нациите за жени ще се проведе в САЩ.