Снимка: Фейсбук, Г. Кандев
За поредна успешна полицейска операция в Ямбол срещу купуването на гласове съобщава във фейсбук страницата си и.д. главен секретар на МВР гл. комисар Георги Кандев.
Установен е случай, при който служител в офис за бързи кредити е склонявал граждани с просрочени задължения да гласуват за конкретна политическа партия, като в замяна е обещавал частично опрощаване на дълговете им.
Открити са списъци с имена и значителни парични суми. Разследването по случая продължава и след приключването му ще бъде докладван на прокуратурата.
"Да използваш бедността и отчаянието на хората като инструмент за политическа манипулация е едно от най-циничните престъпления срещу държавността. Това е грубо посегателство срещу свободната воля и човешкото достойнство. Няма да допуснем подобни практики - всеки, който се опитва да купува влияние чрез страх, зависимост или дълг, ще бъде разкрит и наказан без компромис", заявява комисар Кандев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мерц обяви енергийна революция в Германия
Дата: 21/04, 10:101 Коментар
Над 150 творби на варненски ученици в конкурса „Справедливостта има лице“
Дата: 21/04, 10:08
Събират капачки пред Катедрален храм "Св. Успение богородично" във Варна
Дата: 21/04, 10:06
Хванаха 45-годишен мъж с 3 промила на пътя край Варна
Дата: 21/04, 10:00
Рецидивист открадна монети от вендинг автомат във Варна
Дата: 21/04, 09:57