Андрияна Андреева: Заповедите за Крайбрежната алея са в съответствие със закона


16/05/2026, 12:29

Снимка Областна администрация

При издаването на всички разрешителни и заповеди във връзка с Крайбрежната алея, са спазени стриктно законовите процедури и обществения интерес. Това коментира в предаването „Позиция“ на Радио Варна бившият областен управител на Варненска област проф. Андрияна Андреева, по повод казаното от Тома Белев в същото предаване. Тя напомни, че: „Строителните дейности, които се извършват в момента на Крайбрежната алея са по инвестиционната програма на „Холдинг Варна“.

Те имат съответните съгласувания на прооектите, като до сега са изградени трафопост, канално-помпена станция и външни връзки за водоснабдяване и канализация“.

„Издадените от мен заповеди са от 2024 и 2025 година и са свързани само с временна организация на движението по време на ремонтните дейности. При издаването им са прегледани всички документи, включително и разрешенията за строеж. Първото от тях е издадено през 2012 година, като е презаверено през 2016 и 2019 година. Издадени са от главния архитект на Община Варна“, допълни проф. Андреева.

„В областна администрация има преписки, по повод изграждането на дамбата като брегоукрепително съоръжение и във връзка с това, че повърхностния слой е заложен като вид улична настилка. Има и становище от РДНСК“, коментира Андрияна Андреева, по повод спора дали този крайбрежен район е алея или улица.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Съседните страни се вълнуват от победата на Дара и търсят балканската връзка в успеха ѝ
Дата: 18/05, 07:40

Масов бой в Милано заради лимитирана колекция часовници
Дата: 18/05, 07:31

Радев се среща с Мерц "на четири очи" в Берлин
Дата: 18/05, 07:191 Коментар

Куба е готова да се отбранява в случай на нападение от САЩ
Дата: 18/05, 07:15

Натоварено е движението на граничния пункт "Капитан Андреево" тази сутрин
Дата: 18/05, 07:09

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия