кадър: МС
Генералният секретар на ООН Антонио Гутериш заяви, че е настъпило време жена да поеме поста начело на световната организация, предаде ДПА. Мандатът на Гутериш изтича в края на настоящата година.
"Мисля, че е настъпило ясно времето ООН да бъде оглавен от жена. Нямам съмнения относно това", каза Гутериш на традиционната си новогодишна пресконференция, предаде БТА.
Гутериш е начело на ООН от 2017 г. Негов приемник трябва да бъде избран преди края на втория му мандат.
Никога досега ООН не е била оглавявана от жена.
Председателката на Общото събрание на ООН Аналена Бербок, която е бивш министър на външните работи на Германия също се обяви за това жена да наследи поста от Гутериш.
Засега има само един кандидат за приемник на Гутериш и това е Рафаел Гроси, издигнат от Аржентина. Той е настоящ ръководител на Международната агенция за атомна енергия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Президентът: Трети март е мерило за нас, нашата принадлежност, памет и идентичност
Дата: 03/03, 19:13
По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 03/03, 19:10
Любо Пенев: Решен съм да живея
Дата: 03/03, 19:041 Коментар
Очаква се първите полети за евакуация на българи от Близкия изток да започнат утре
Дата: 03/03, 19:03
Как да виждаме по-добре?
Дата: 03/03, 19:00