Кадър: Фейсбук ГДБОП
Близо килограм метамфетамин и 85 000 евро са иззети при акция на ГДБОП във Видин.
При спецакцията са задържани двама, превозвали стоката в тайник на лек автомобил.
Задържаните са двама български граждани, установени да пренасят наркотични вещества на територията на страната.
Специализираната полицейска операция е проведена на 19 януари в София и Видин, при пълна координация и взаимодействие с органите на Главна дирекция „Национална полиция“, Главна дирекция „Гранична полиция“ и Агенция „Митници“.
При проведените съвместни действия по разследването са проверени един автомобил и два имота в София, съобщават от ГДБОП.
При проверката на превозното средство, извършена на ТИР терминал в митническо бюро на областния град, е установена естествена кухина зад шофьорската седалка и пода на автомобила, в която са открити 2 броя пликове.
Съдържанието на единия от укритите пакети е бяло кристално вещество с тегло около 1 килограм (985 грама), реагирало на метамфетамин. В другия са открити множество евробанкноти с различен номинал, като общата им стойност възлиза на 84 500 хиляди евро. Лекият автомобил е иззет.
Образувано е досъдебно производство, под надзора на Окръжна прокуратура - Видин.
За срок от 24 часа по Закона на МВР са задържани две лица – шофьорът и неговият спътник.
Повдигнати са им обвинения за осъществяване на престъпна дейност по смисъла на чл. 354а, ал. 1 от НК. Задържането на единия от обиняемите е удължено на 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Предстои искане на постоянна мярка “задържане под стража”.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Хърватин е новото попълнение на Черно море Тича
Дата: 21/01, 18:42
Силно земетресение разлюля района на Балъкесир в Турция
Дата: 21/01, 18:33
Тръмп се подигра на Макрон, който според него „се направи на корав“ в Давос
Дата: 21/01, 18:272 Коментара
Поискаха Румен Радев да внесе в парламента поканата на Тръмп България да се включи в Съвета за мир
Дата: 21/01, 18:21
Журналист: Рано или късно Тръмп ще трябва да свие перките
Дата: 21/01, 18:161 Коментар