Снимка Булфото, архив
Продължават акциите срещу търговията с гласове за изборите.
Специализирана акция на жандармерията и бургаската полиция срещу купуването на гласове се проведе рано тази сутрин в бургаския квартал "Горно Езерово". Претърсени са няколко къщи в квартала. В една от тях на ул. "Перла" бе задържан мъж на 36 години.
Според съседите му той се занимава със строителство, а не с търговия на гласове.
"Човекът си работи! Той си има фирма, занимава се със строителство. Има 20 души работници", твърди жител на квартала пред БНР.
"Аз съм му работник, вчера издадохме единия обект в Черноморец, днес щяхме да тръгваме към друг", казва друг.
"Не е вярно, че се занимава с търговия с гласове! Кой говори такива неща! Нищо не е вярно!", смята трети.
"Човекът е честен и съвестен гражданин. Натопили са го!", убеден е друг жител на квартала.
По непотвърдена информация в дома на задържания е открита голяма сума пари.
Това е поредната акция срещу търговията с гласове, която се провежда на територията на Бургас. До момента такива бяха осъществени в бургаските квартали Победа, Рудник, Акациите, Меден рудник, в с. Оризаре, в Руен и в населени места в Камено и Средец. Образувани са общо 15 досъдебни производства, пише Novini.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кая Калас: Всичко сочи, че Путин не е толкова силен
Дата: 11/05, 20:04
Мъж загина след падане от високо в София
Дата: 11/05, 19:581 Коментар
Строителният бранш: Варна губи инвестиции заради административен блокаж
Дата: 11/05, 19:55
Германският министър на отбраната: Путин може сам да сложи край на войната, ако иска. Думите му може да са поредна измама
Дата: 11/05, 19:531 Коментар
Уикенд: Продават хижа "Петрохан" и къщата на Калушев на морето
Дата: 11/05, 19:49