Пиксабей
Самата идея е отблъскваща - да купиш хора, това не е въпрос на пари, а на култура. Това коментира министърът на природните ресурси на Гренландия Ная Натанаилсе в студиото на БТВ относно намерението на американския президент Доналд Тръмп да купи Гренландия.
По думите ѝ интересът на САЩ към острова не е изненадващ, понеже той е дългогодишен. Изненадващ е начинът, по който темата беше поставена, защото хората не са за продан като стока, изтъкна министърът.
Ная Натанаилсе отказа да коментира как върви диалогът в работната група между Дания, САЩ и Гренландия.
На въпрос дали островът се чувства застрашен от Русия и Китай, Натанаилсе заяви, че не се чувстват застрашени, но осъзнават, че двете държави имат интерес към Арктика. По думите ѝ Гренландия и ЕС трябва заедно да вземат мерки.
Тя подчерта все пак, че към момента няма военна заплаха и трябва да се намери баланс, трябва да са подготвени, но не да реагират на военна заплаха, която към момента няма, подчерта Натанаилсе.
Гренландия не иска да нажежава риториката, когато няма непосредствена заплаха, допълни още тя.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Варненската полиция: Обстановката е динамична и е възможна промяна в състоянието на пътните участъци
Дата: 01/02, 23:20
Община Шумен след снега: С приоритет в чистенето са основните улици, пред болницата, пожарната и около автобусните линии
Дата: 01/02, 23:10
И автобус закъса в снега във Варна
Дата: 01/02, 23:001 Коментар
Снегът създава проблеми за шофьорите във Варна тази нощ
Дата: 01/02, 22:501 Коментар
Ентусиасти с велосипеди се забавляват на снега в Шумен
Дата: 01/02, 22:42