Спартак обърна Монтана с 2:1 и поведе във временното класиране на Втора лига

Дата: 27/11, 14:38

Снимка: Булфото, архив

Спартак победи с 2:1 на Монтана в мача от 19-ия кръг на Втора лига. Единственият гол преди почивката бе вкаран от Владимир Айтов в 28-ата мин. от състава на гостите, а през втората част домакините снигнаха до пълен обрат. Първо в 64-ата мин. се разписа Иван Колев с удар от въздуха, а две минути след него това стори и Янчо Андреев, който бе точен с глава.

Така възпитаниците на Васил Петров излязоха на върха във втория ешелон, преди останалите двубои. Варненци имат аванс от две точки пред Етър, който гостува на Добруджа в този кръг, и три пред Миньор, който по-късно днес играе срещу Левски в Лом.

Това е пета поредна шампионатна победа за "соколите".

Първата по-интересна ситуация в мача се откри пред гостите. Цеков, Уамри и Айтов последователно опитаха да преодолеят Станислав Нисторов, но стражът на Спартак се отчете със страхотно тройно спасяване. Последва затишие на игрището, за да дойде 28-ата минута. Акция отляво на гостите премина през краката на Димитър Буров, който намери Владимир Айтов фронтално пред рамката на "соколите". Полузащитникът веднага намери мрежата зад Станислав Нисторов със силен и точен удар - Монтана поведе с 1:0!

Само 40 секунди след почивката капитанът на домакините Янчо Андреев добре пое топката на границата на наказателното поле и стреля от движение, но мощният му изстрел профуча над вратата. Малко след като измина час игра Спартак бе близо до изравнително попадение. Иван Пенев засече с глава центиране от корнер и отклони топката към непокрития Иван Колев, който от непосредствена близост не намери очертанията на вратата. Секунди по-късно Колев обаче се реваншира на своите съотборници и от воле прониза противниковата мрежа, за да изравни резултата.
Това даде импулс в играта на "соколите", които стигнаха до пълен обрат в 67-ата минута. Янчо Андреев засече центриране от пряк свободен удар и с глава насочи топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Ферди Мюмюнов. В 75-ата Йордан Йорданов стреля с глава, но ударът му се оказа прекалено слаб, за да затрудни Станислав Нисторов. 5 по-късно Иван Пенев бе близо до това да си отбележи куриозен автогол, след като засече прострелно центриране към вратарското поле, но за негово щастие кълбото премина над горната греда.

Стартовият състав на варненци: Станислав Нисторов, Велислав Боев, Иван Пенев, Никола Борисов, Генади Луго, Цветан Илиев, Янчо Андреев, Архан Исуф, Виктор Митев, Иван Колев, Мехмед Сабри

Сиромахов: Ако имате познат лекар, взимайте фалшив болничен, балъците нека си работят
Дата: 20/04, 13:25