Барселона се наложи трудно у дома срещу Атлетик Билбао

Дата: 24/08, 22:55

Снимка: Pexels

Барселона се наложи трудно с 2:1 у дома срещу Атлетик Билбао в среща от втория кръг в Примера дивисион.

Голове на Ламин Ямал и Роберт Левандовски във всяко от двете полувремена осигуриха втори пореден успех в полза на каталунците през сезона.

Испанският национал Ямал откри головата сметка в 24-ата минута на мача, а до края на първото полувреме двата отбора имаха претенции за неотсъдени дузпи.

Три минути преди почивката Атлетик върна интригата в двубоя на олимпийския стадион след попадението на Оиан Сансет от 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на Пау Кубарси в наказателното поле срещу Алехандро Беренгер.

В 57-ата минута шут на Роберт Левандовски срещна гредата, а голмайстор номер 1 на полския национален отбор осигури успеха за Барса с точния си удар четвърт час преди края на редовното време след центриране на Педри и несполучлив опит за изчистване на защитата на гостуващия тим.

Атлетик Билбао има само една точка след първите си два двубоя през кампанията, предава БТА.

Барса няма нито едно поражение срещу баските в последните си 23 мача пред собствена публика.

По-късно в събота са двубоите Хетафе-Райо Валекано и Еспаньол-Реал Сосиедад. В неделя са останалите четири мача от втория кръг в испанското първенство, включително и домакинството на Реал Мадрид срещу Валядолид.