Снимка: Булфото, илюстративна
Служители на Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) са претърсили осем адреса на частни гинекологични кабинети и кабинети в здравни заведения. На един от адресите е установено наличието на видеокамера, разположена в позиция и помещение, съответстващи на наличното видеосъдържание, разпространено в двата сайта с порнографско съдържание, съобщиха от СДВР. Иззети са вещи и предмети, съотносими към воденото разследване.
В рамките на разследването е установено, че в интернет пространството чрез уебсайт се разпространяват видеофайлове на медицински манипулации, заснети в лекарски кабинети за акушеро-гинекологични прегледи. Съвместните действия са осъществени от служители на отдел „Икономическа полиция“, отдел „Разследване“ – СДВР, както и служители на Дирекция „Киберпрестъпност“ при Главна диркеция "Борба с организираната престъпност" (ГДБОП). Работата по разследването продължава под надзора на Софийска районна прокуратура.
Софийската районна прокуратура се самосезира след информация, оповестена в медиите, относно видео материали, разпространявани в сайтове за възрастни, заснети в гинекологичен кабинет в столицата, припомня БТА.
Министърът на здравеопазването в оставка Силви Кирилов разпореди вчера на Столичната регионална здравна инспекция (СРЗИ) проверка по случая с изтеклите кадри на жени от гинекологичен кабинет в София. При проверката е установено наличие на камера в лекарски кабинет. Съставен е констативен протокол, а събраните материали се предоставят на компетентните органи.
Районната прокуратура в Бургас също образува преди дни две досъдебни производства за създаване на порнографски материали в козметични студия в града и разпространението им в интернет без знанието на клиентите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
КУБ Корпорация предоставя отстъпки за покупка на жилища от спортисти по време на Зимната олимпиада
Дата: 09/02, 08:50
Следовател: Възможно е рейнджърите от "Петрохан" да са ползвани от други и сега е трябвало да бъдат ликвидирани
Дата: 09/02, 08:381 Коментар
Синоптик: Пикът на преливането в каскада Арда достигна 1750 кубични метра в секунда
Дата: 09/02, 08:25
Един човек е загинал при катастрофа през изминалото денонощие
Дата: 09/02, 08:21
Препатили сънародници отърваха болницата
Дата: 09/02, 08:20