Във Варна се състоя ритуал по тържественото издигане на флага на Военноморските сили


06/05/2026, 09:50

кадър: Бтв

България чества Деня на храбростта и празника на българската армия. Тържества ще има в цялата страна през целия ден.

Във Варна празникът започна с тържествено разцветяване на всички бойни и спомагателни кораби от състава на Военноморските сили.

снимка: Булфото

Във Военноморска база – Варна се състоя ритуал по тържественото издигане на флага на Военноморските сили, гюйса, стенговите флагове и флаговете за разцветяване на всички бойни и спомагателни кораби от състава на флота ни.

Корабите бяха разцветени под звуците на националния химн на Република България, като на най-високото място - горе на мачтата, бе издигнат флагът на Военноморските сили. Причината е, че е военен празник, а при национален празник най-отгоре е националният флаг на страната ни, предава Бтв. 

снимка: Булфото

Корабите ще останат в този тържествен вид през целия ден до залез слънце.

В 10 часа на площад „Св. св. Кирил и Методий“, пред Катедралния храм „Успение Богородично“, ще има водосвет и благославяне на частите и бойните знамена на Военноморските ни сили.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



„Ролинг Стоунс” официално обявиха новия си албум
Дата: 06/05, 12:45

Главният секретар на МВР Георги Кандев: Истината е, че храбростта рядко идва с гръм. Тя започва с малък избор
Дата: 06/05, 12:33

Затварят временно ул. „Вълноломна“ на 7 май
Дата: 06/05, 12:23

Джон Малкович получи хърватско гражданство
Дата: 06/05, 12:151 Коментар

След сканиране на свлачището край Смолян се появиха още по-големи проблеми
Дата: 06/05, 12:031 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия