Цената на среброто с исторически ръст


Дата: 24/01, 02:00

снимка: pexels.com

Бързата скорост на поскъпване на среброто не показва признаци на забавяне в днешната търговия. Фючърсите на благородния метал достигнаха 100 долара за тройунция (31,10 грама) за първи път в историята, сочат пазарни данни.

Най-търгуваният фючърсен контракт поскъпна до максималните 100,19 долара за тройунция в рамките на деня, предаде БНТ. Цената на среброто е нараснала с около 42% от началото на месеца и е напът да отчете най-силния си месечен ръст от 1979 г. За година благородният метал отчита увеличение от 147%, пише Ройтерс. Само за деня увеличението в цената на среброто е над 4%.

При липса на рязък спад през следващата седмица среброто ще завърши януари с осем поредни месеца на повишение.

На този фон цената на златото на спот пазара също достигна рекорд по време на сесията от 4967,03 долара за тройунция.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Лавров: Русия няма да наложи санкции на САЩ заради нападението над Иран
Дата: 03/03, 19:45

Приключва ли Тръмп войната с Иран? "Те са унищожени. Почти нищо не работи"
Дата: 03/03, 19:42

Канят на Трабант фест във Велико Търново
Дата: 03/03, 19:391 Коментар

12 партии и 10 коалиции са подали документи за изборите
Дата: 03/03, 19:28

Президентът: Трети март е мерило за нас, нашата принадлежност, памет и идентичност
Дата: 03/03, 19:13

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия