Испания изхвърли Германия от UEFA EURO 2024

Дата: 05/07, 21:44

Кадър БНТ

С гол на резервата Микел Мерино в 119-ата минута Испания победи Германия с 2:1 и се класира за полуфиналите на Европейското първенство, съобщи Фокус.

Редовното време от четвъртфиналния сблъсък в Щутгарт завърши наравно 1:1.

Резервата Дани Олмо в 51-ата минута даде преднина на Испания. Бундестимът изравни чрез Флориан Вирц в 89-ата минута.

В редовното време на мача Бундестимът имаше предимство във владеенето на топката, но по-добрите положения за гол бяха за испанците.

Още във 2-ата минута Педри имаше шанс да открие, но Нойер показа класа и спаси.

В 8-ата минута Педри бе заменен принудително от Дани Олмо заради контузия, която му бе причинена от Тони Кроос.

В 15-ата минута Ламин Ямал пропусна нова добра възможност за испанците.

В 21-ата минута дойде и първата добра възможност за Германия, като Унай Симон спаси удар на Кай Хаверц.

В 35-ата минута отново Хаверц опита изстрел, но Симон пак спаси.

В 39-ата минута Дани Олмо излезе на стрелкова позиция, но Нойер се справи.

В добавеното време на полувремето Нойер отрази удар на Ламин Ямал.

Втората част започна с по-активна игра на Испания, като в 47-ата минута Ламин Ямал изведе перфектно Алваро Мората на стрелкова позиция, но той шутира над вратата на Нойер.

В 51-ата минута испанците стигнаха до гол. Поредна контраатака премина през Ямал, който по конец намери нахлуващия Олмо, който вкара за 1:0 за Испания.

Веднага след гола Бундестимът се вдигна на щурм.

В 69-ата минута Роберт Андрих стреля, но Унай Симон демонстрира фантастичен рефлекс и спаси.

Две минути по-късно късмета си опита и Кай Хаверц, но ударът му бе блокиран.

В 77-ата минута Никлас Фюлкруг пропусна чисто положение, като стреля край испанската врата.

В 82-ата минута Хаверц стреля над гредата.

Логичното се случи в 89-ата минута, когато Флориан Вирц завърши с гол атака, преминала през Кроос и Кай Хаверц и изравни.

В добавеното време Фюлкруг пропусна отлична възможност за втори гол за Германия. Така редовното време завърши без победител и се стигна до две продължения.

В първото продължение двата тима заложиха на сигурно.

В 104-ата минута добра възможност за Испания се откри пред Микел Оярасабал, но той стреля край германската врата.

В самия край на първото продължение отличен шанс за Германия пропусна Флориан Вирц, който стреля край дясната греда.

В началото на второто продължение германците поискаха дузпа за игра с ръка на Марк Кукурея в наказателното поле на Испания, но не получиха наказателен удар.

В 117-ата минута Никлас Фюлкруг засече центриране на границата на наказателното поле и стреля опасно, но Унай Симон за пореден път демонстрира огромна класа и запази равенството.

В 119-ата минута Микел Мерино вкара гол за Испания, засичайки центриране на Дани Олмо.

Последваха пропуски за Германия на Йозуа Кимих и Никлас Фюлкруг.

В самия край на продълженията с цената на втори жълт картон Дани Карвахал запази аванса на Испания.

Това бе последния мач в професионалната кариера за германския полузащитник Тони Кроос.

Испанците чакат на полуфиналите победителя от сблъсъка между Португалия и Франция.

Препатили потвърдиха: Има помощ за сърцето
Дата: 09/07, 01:30

Ерата на роботизираната хирургия в трансплантацията на органи

Джокович се класира за 15-и път в кариерата си за четвъртфиналите на "Уимбълдън"
Дата: 09/07, 01:06