ДРАМА! ЧЛЕН НА ПКК ДОЙДЕ НА ПОЧИВКА НА ЗЛАТНИТЕ С ДЕЦАТА СИ, ОТИВА В ЗАТВОРА


20/06/2013, 18:15

Юлия Георгиева

Фото Румен Сарандев

Планираната семейна почивка на Златните за Так Халеф завърши във варненския затвор заради членството му в организация ПКК. 

Мъжът бе арестуван на варненското летище тази седмица въз основа искане за арест, издадено от Турция. Халеф се изправи пред Варненския окръжен съд, който трябваше да прецени каква мярка за задържане да наложи на кюрда и в крайна сметка прецени, че най-адекватното решение е временно задържане под стража до 30 дни в местния затвор. На съдебното заседание присъстваха три от децата на преследвания мъж и съпругата му. Оказа се, че семейни приятели му разказали по време на вечеря, че България е чудесна страна и така той резервирал две стаи в хотел на Златните, където да прекара две седмици с жена си и пет от седемте си деца. 


51-годишният кюрд е преследван в Турция за членство в ПКК, което по тамошните закони е престъпление. Още през 1989 г. Халеф напуснал родината си, тъй като бил политически преследван, и получил убежище за неопределен срок в Швеция, където се е установил и живее до днес. Турция издава заповед за задържането му през пролетта на 2008 г. В официалните документи се посочва, че Халеф участвал в разузнавателната дейност на терористичната организация, както и в дейност, свързана с обучението на членове на ПКК. В момента съседката ни настоява за неговата екстрадиция. Според турския закон, ако мъжът бъде обявен за виновен, го очакват до 15 г. затвор. 

„Моята вина е, че съм кюрд. Ако това е вината ми, арестувайте ме“, заяви Халеф пред съда, а децата му плачеха в кулоарите на съдебната палата. Защитата на мъжа посочи, че ако той бъде екстрадиран в Турция, има реална опасност за живота му. Дали наистина има такъв риск обаче, ще се решава в друго съдебно производство. 

Наложената му мярка може да бъде обжалвана в 3-дневен срок пред апелативния съд. 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Обезвредиха дрон на плаж във Варна, хората си правят селфи на няколко метра
Дата: 23/08, 12:22

Девня се завърна в Трета лига с победа
Дата: 23/08, 12:22

Пламнаха сухи треви до АМ "Тракия", движението на автомобили е ограничено
Дата: 23/08, 12:18

Цветанов прогнозира катастрофа за ГЕРБ
Дата: 23/08, 12:16

Бързо разрастващ се горски пожар в Невада обхвана над 4250 хектара
Дата: 23/08, 12:05

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия