Нинова: Забраняваме на телекомите да вдигат таксите


23/12/2021, 14:56

Кадър БНТ

Забраняват на телекомите да си вдигат таксите, както обявиха. Това съобщи днес вицепремиерът и министър на икономиката и индустрията Корнелия Нинова. 

На среща с председателя на Комисията за защита на потребителите Димитър Маргаритов той представи актуална информация относно извършената от КЗП проверка по повод обявеното намерение от страна на мобилни оператори за вдигане на цените на услугите.

КЗП се произнесе, че това намерение представлява нелоялна търговска практика. Днес издаваме заповед, с която я забраняваме, каза пред медиите Нинова, предава БНТ.

Тя е нелоялна защото мобилните оператори възнамеряват да вдигнат 2 пъти цената, защото искат да го направят за 2020 и за 2021 година накуп през януари-февруари, когато излезе индекстът на НСИ, да се отрази във фактурите за февруари, поясни Корнелия Нинова.

От днес ще има акт на органа, с който я забраняваме. Искаме да ги предупредим, че ако го направят, ще приложим всички механизми и законови похвати, с които да не допуснем това. А те са няколко - налагане на глоба е най-малкото. Тя е в размер от 1000 до 30 000 лв. Второ, ще се обърнем към съда, за да поискаме, ако нашата заповед бъде обжалвана, да се приложи предварително изпълнение т.е. да не се пристъпва към увеличение на цената, каза още Нинова.

В Министерството на икономиката и индустрията ще се постави акцент върху потребителската тема.

"Потребителите са потърпевшите от всяка криза в България. В същото време те не могат да се защитят сами, те са беззащитни срещу големите", посочи Нинова.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



На 7 май променят движението в участък от "Тракия" за подмяна на тол камера
Дата: 06/05, 22:40

Израел нанесе удар срещу Берут за първи път след обявяване на примирието
Дата: 06/05, 22:28

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 22:20

Добруджа измъкна точка на Спартак 1918 Варна с гол в последните секунди
Дата: 06/05, 22:17

Дмитриев: "Луфтханза" може да зареди гориво в Москва
Дата: 06/05, 22:12

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия