снимка Булфото
Ниската раждаемост е заплаха за бъдещето на Италия. Това коментира папа Франциск, съобщи Ройтерс.
Миналата година ражданията в Италия достигнаха най-ниското си ниво от обединението на страната през 1861 г., съобщи националната статистическа служба този месец, като числото е спаднало за 12-та поредна година.
"Демографската зима е причина за истинска тревога, поне тук, в Италия", каза папата в седмичното си обръщение пред църквата "Свети Петър", предаде БТА.
"Изглежда, че много хора са загубили желанието да имат деца. Много двойки предпочитат да останат бездетни или да имат само едно дете. Това е трагедия, която противоречи на нашите
семейството, страната и бъдещето ни", констатира той.
Миналата година в Италия са се родили 404 892 деца, съобщава статистическа служба ISTAT, което е с 15 192 по-малко в сравнение с 2019 г. Имало е 746 146 смъртни случая през 2020 г. и населението е намаляло до 59,3 милиона души.
ISTAT заяви, че спадът на ражданията е продължил и през тази година, като добави, че пандемията от COVID-19 изглежда е фактор за спада.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Камион с гръмнала гума предизвика верижна катастрофа на "Хемус"
Дата: 06/05, 20:38
СЗО спешно търси 82 пътници от борда на самолет
Дата: 06/05, 20:26
Данните за качеството на въздуха край ТЕЦ "Бобов дол" вече и на сайта на Общината
Дата: 06/05, 20:15
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 20:10
Моторист загина при катастрофа на пътя между Котел и Омуртаг
Дата: 06/05, 20:03