Пиксабей
Силен тътен разтърси Пловдив около 11:45 часа днес и предизвика вълна от коментари и предположения сред жителите на града. По думите на очевидци звукът е бил толкова мощен, че на места прозорците буквално са се разтресли.
Според пловдивчани гърмежът е бил най-силно усетен в централните и южните части на града, докато в северните квартали е бил значително по-слаб, пише Блиц.
„Район Младежки хълм. Какво беше това силно избухване? Някой чу ли го?“, пита притеснена жителка на града в социалните мрежи.
„Доста силно гръмна. И аз го чух през затворени прозорци, а съм на края на квартала“, коментира жител на квартал „Кючук Париж“.
Сигнали за силния тътен идват не само от различни райони на Пловдив, но и от близките населени места. По информация на читатели звукът е бил чут и в околните села, където също е предизвикал сериозно безпокойство.
Към този момент няма официална информация за причината за мощния гръм, който разтревожи хиляди пловдивчани. Очаква се институциите да излязат с разяснение дали става въпрос за авиационна дейност, военни учения или друг източник на необичайния шум.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Везенков и Олимпиакос загубиха, пети мач ще реши титлата на Гърция
Дата: 10/06, 23:36
Магнезий за бързо реагиране
Дата: 10/06, 23:20
Пощенска банка, Сирма Груп Холдинг и Ethermind са големите победители в Transform IT Awards 2026
Дата: 10/06, 23:20
Изграждат нов граничен пункт между България и Сърбия
Дата: 10/06, 23:19
Йотова обсъди с президента на Косово двустранните взаимоотношения
Дата: 10/06, 23:081 Коментар