След земетресението: Жителите на Флорина са по парковете на студа, не се връщат в домовете си


10/01/2022, 07:44

кадър БНТ 

Редактор: Веселин Златков

e-mail: [email protected]

Въпреки студа, жителите на гръцкия град Флорина остават по парковете и градините. Те се страхуват да се върнат по домовете си заради пораженията от снощното земетресение от 5,6 по Рихтер. Властите раздават храна и вода на хората, това разказа в пряко включване по БНТ кореспондентката на БНР в Гърция Катя Пеева.

Хората са уплашени заради многото вторични трусове, които също са силни – около четвърта степен. И институциите препоръчват гражданите да не се прибират, докато не бъдат огледани домовете им. „Щети има почти във всички къщи“, предаде кореспондентката на БНР. За щастие, пострадали хора няма. Хората са стреснати, защото по принцип в района на Флорина много рядко стават земетресения.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Писториус: Думите на Путин за край на войната в Украйна може да са поредната измама
Дата: 11/05, 17:54

Мартин Димитров: Предложените мерки срещу инфлацията са недостатъчни, но ги разбираме като начало на дебат
Дата: 11/05, 17:46

Добри новини за Любен Дилов от Италия - състоянието му се подобрява
Дата: 11/05, 17:37

Кръводарителска акция ще има в Белослав
Дата: 11/05, 17:27

Двама мотористи пострадаха при катастрофи в Кърджалийско
Дата: 11/05, 17:04

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия