Борусия (Д) стигна до "Уембли"

Дата: 08/05, 00:05

кадър: Макс спорт

Борусия (Дортмунд) е първият финалист в Шампионската лига! Германският тим спечели и реванша от полуфиналите срещу Пари Сен Жермен с 1:0 и ще спори за най-ценния трофей в клубния футбол срещу победителя от дуела между Реал Мадрид и Байерн (Мюнхен).

В първия двубой на "Сигнал Идуна Парк" Борусия се наложи с 1:0 след гол на Никлас Фюлкруг. ПСЖ създаде доста положения след почивката, но не успя да реализира нито едно от тях.

Парижани отстраниха на осминафиналите Реал Сосиедад с две победи, а след това елиминираха Барселона. Отборът на Луис Енрике загуби с 2:3 у дома, но в реванша постигна разгромен успех с 4:1.

Борусия (Дортмунд) поднесе голямата изненада на четвъртфиналите, като изхвърли от турнира Атлетико Мадрид след загуба с 1:2 в Испания и паметна победа с 4:2 в реванша. Преди това "жълто-черните" преодоляха съпротивата на ПСВ Айндховен.

През уикенда Пари Сен Жермен нямаше мач в Лига 1 и се съсредоточи изцяло върху подготовката си за днешния изключително важен дуел.

Борусия загря за гостуването в Париж с убедителен успех с 5:1 над Аугсбург и заема пето място в класирането на Бундеслигата.Килиан Мбапе водеше атаката на ПСЖ, заедно с Гонсало Рамош и Усман Дембеле, който се изправи срещу бившия си клуб. В средата на терена Луис Енрике заложи на Фабиан Руис, Витиня и Уарен Заир-Емери. На вратата застана Джанлуиджи Донарума, а бранителите пред него бяха Ашраф Хакими, Маркиньос, Лукас Бералдо и Нуно Мендеш. Сред резервите останаха Марко Асенсио, Брадли Баркола, Рандал Коло Муани и Милан Шкриняр.