Футболистки протестираха в Париж срещу забраната да носят хиджаб по време на спортни състезания


27/01/2022, 19:35

Кадър: Евронюз

Футболистки протестираха в Париж срещу забраната да носят хиджаб по време на спортни състезания. Те играха импровизиран футбол в парижката Люксембургска градина, за да протестират срещу решението, съощава "Евронюз".

Миналата седмица френски сенатори гласуваха забрана на носенето на религиозни символи по време на събития и състезания, организирани от спортни федерации.

„Целта на тази акция, организирана от групата Citizen Alliance, е да протестира срещу поправката, гласувана от 160 сенатори, която има за цел да забрани носенето на религиозни символи в рамките на спортните федерации по време на официалните състезания“, каза Фуне Диавара, съпредседател на Les Hijabeuses от групата на Citizen Alliance.

„Не виждаме защо трябва да го премахнем. Няма причина, няма нищо в закона, което да казва, че воалът не е в съответствие с ценностите на спорта. Така че не виждам защо ни принуждават да махнем хиджаба", продължи тя.

Превод: Петел

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Фериботът в Белослав спира да работи за три дни
Дата: 12/05, 09:42

Арабист: Преговорите между САЩ и Иран навлизат в критична фаза
Дата: 12/05, 09:34

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 09:30

Спипаха подпийнал шофьор да кара кола след полунощ във Варна
Дата: 12/05, 09:29

Мъж на 80 години почина, след като багер го блъсна на пътя Варна - Златни пясъци
Дата: 12/05, 09:26

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия