Георги Гвоздейков, ПП: Ще имаме 6 медицински хеликоптера, но нямаме пилоти


09/02/2022, 17:50

кадър bTV

Редактор: Веселин Златков

e-mail: [email protected]

България е заложила 120-130 милиона лева за 5 медицински хеликоптера  в Плана за възстановяване и устойчивост. Заедно с това още от преди има заложени по европейска програма още 20 милиона за още един хеликоптер, това каза в „Лице в лице” по bTV депутатът от ПП Георги Гвоздейков. Той добави също, че летателните апарати ще са обвързани с 6 бази, които засега още не са определени. Целта е да се стига до мястото на всеки тежък инцидент за 18-20 минути, обясни депутатът.

България засега няма подготвени пилоти за медицинските хеликоптери, защото те трябва да имат 1000 летателни часа конкретно на тези машини. Докато получим хеликоптерите, ако финансирането от ЕС бъде одобрено, ще минат поне две години и половина, обясни Гвоздейков. Докато това стане, пилотите ще се обучават в чужбина, каза още той.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Иран: Сраженията в Ормузкия проток са утихнали
Дата: 09/05, 07:44

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 07:40

БЧК-Варна с предложение: Доброволните кръводарители да бъдат освобождавани от здравни вноски
Дата: 09/05, 07:35

Тръмп: Искам по-дълго примирие във войната между Русия и Украйна
Дата: 09/05, 07:26

630 820 евро събра благотворителният концерт, иницииран от Лили Иванова
Дата: 09/05, 07:14

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия