Полски автокрадци отключват японски автомобили с българско устройство


10/02/2022, 08:31

кадри Нова телевизия 

Редактор: Веселин Златков

e-mail: [email protected]

Устройство с цена от 20 хил. евро помага на автокрадци в Полша да отварят скъпи автомобили с електронно заключване. Колите са най-често японски, показва разледване на полски медии, които твърдят, че така се крадат по 40 автомобила на нощ. Журналистът от „Телеграф” Красимир Крумов разказа по Нова телевизия, че устройството се произвежда в Студентски град в София, като общо са направени 50-60 такива, като 30 са се озовали в поляци, които обаче действат и в други европейски страни.

За използването му е необходимо да се натисне 4 пъти бравата на автомобила, след което електронната ключалка започва комуникация с устройството. Данните, които се вземат по този начин се запазват дълго, с месеци, заради което колата може да се отвори не веднага, а в по-удобен за крадеца момент, разказа журналистът.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 18:30

Мария Тодорова: Дневният ред на парламента ще се задава от нуждите на обществото
Дата: 09/05, 18:28

Внасят законопроект за овладяването на цените на земеделската продукция
Дата: 09/05, 18:19

Людмила Елкова: Бюджетният дефицит на България се задълбочава
Дата: 09/05, 18:10

ГДБОП задържа мъже, пращали фишинг съобщения от името на МВР, институции и куриерски компании
Дата: 09/05, 17:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия