Асен Василев: Поискахме разрешение от ЕК да не изнасяме ток


10/02/2022, 19:34

снимка Булфото

България поиска разрешение от ЕК да не си изнася тока. Това каза вицепремиерът Асен Василев в Народното събрание днес по време на дебатите за държавния бюджет. По думите му целта е била спад в цените на електричество на вътрешния пазар.

"Ние питахме, но нямаше как да получим дерогация от общия пазар на електроенергия", каза Василев. По думите му нито една държава не е получила такова разрешение.

"Това беше най-доброто и най-оптималното решение. Ако бяхме спрели износа, това щеше да намали цената и нямаше да се налага да даваме компенсации", допълни министърът и припомни призивите на "Продължаваме промяната по време на предизборната кампания за вота през ноември да се спре износа на ток. "Имахме този план, но той се оказа неизпълним", допълни Василев, предаде актуално.ком.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



78-годишната Стояна с чихуахуато й
Дата: 21/08, 20:13

Черноморски вечери в Екопарк Варна на 22 и 23 август
Дата: 21/08, 20:10

"Лидл България" изтегля от пазара протеинов пудинг заради бактерия
Дата: 21/08, 20:09

Държавата започва да следи цените на яйца, зеленчуци, плодове и още 20 основни храни
Дата: 21/08, 20:081 Коментар

Пътници готвят иск за десетки милиони евро след инцидента край Солун с "Райънеър"
Дата: 21/08, 19:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия