Снимка Пиксабей
Двама души бяха убити, а най-малко трима - ранени, снощи при стрелба във френския град Ница, свързана с разрастващата се търговия с наркотици в страната, предаде Франс прес.
Броят на жертвите беше обявен от прокурора Дамиен Мартинели. Насилието е било проявено в проблемен квартал, редовно белязан от сблъсъци заради преразпределение на местата за продажба на наркотици. През последните години при подобни престрелки е имало редица косвени жертви, посочва АФП.
Агенцията обръща внимание на факта, че напрежението в Ница расте през последните дни, в които е била регистрирана серия от престрелки в няколко квартала, свързани с трафика на наркотици, като един човек беше ранен, пише novini.bg.
"Войната срещу наркотиците не може да завърши с поражение за Републиката“, заяви новият кмет на Ница Ерик Сиоти в социалната платформа Екс.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Франция ще инвестира 1,5 милиарда евро в квантови компютри и съвременни микрочипове
Дата: 22/05, 16:12
Мъж разбива коли пред мол в София, извади нож на полицаите и го укротиха с електрошок
Дата: 22/05, 16:11
Милена Милотинова: Скоро ще обявим изискванията към града домакин на „Евровизия“
Дата: 22/05, 16:071 Коментар
Нинова: Мерките на правителството няма да намалят цените
Дата: 22/05, 16:00
Президентът: Държавата трябва да бъде гарант за опазването и развитието на животновъдството и земеделието
Дата: 22/05, 15:57