снимка: Президентство
Президентът Илияна Йотова продължава консултациите за назначаване на служебен премиер. За днес предстоят четири срещи между държавния глава и кръга лица, определени в основния закон да могат да заемат поста.
Първата е с управителя на БНБ Димитър Радев. След разговора с Йотова, той направи коментар пред медиите, че отказва да заеме поста служебен министър-председател.
След срещата с Радев, президентът Илияна Йотова ще се се срещне с подуправителите на БНБ. До края на седмицата Илияна Йотова ще разговаря с обмудмана и неговия заместник, както и с председателя на Сметната палата и двамата му заместници, предаде БНТ.
Според процедурата, след като президентът Илияна Йотова определи на кого ще възложи мандат за служебен кабинет и консултации с парламентарните партии, кандидатът има една седмица, за да предложи състав на правителство. Заедно с назначаването на служебния кабинет, президентът трябва да определи и дата за предсрочните избори, които да се проведат в срок до два месеца.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Социолог: С Радев в кампанията избирателната активност може да надхвърли 3 млн. души
Дата: 29/01, 11:351 Коментар
Юлиян Вергов за трагедията във "Фанагория": Тези коне не могат да говорят. Но ние можем
Дата: 29/01, 11:35
Чарли Томпсън е първият екзекутиран в САЩ за 2026 година
Дата: 29/01, 11:30
Жена на 83 години от Троян е пострадала при пожар в дома си
Дата: 29/01, 11:24
Масов бой между деца пред училище в София
Дата: 29/01, 11:21