снимка: Фейсбук/Armed Forces
Формирование от Сухопътните войски на САЩ ще се предислоцира за участие в съвместната българо-американска подготовка на учебен полигон „Ново село“, съобщиха от Министерството на отбраната на страницата си във Фейсбук.
Автомобилна техника и личен състав от Сухопътните войски на САЩ в Европа ще преминат на 22 и 24 февруари по националната пътна инфраструктура от Румъния до учебен полигон Ново село. Те ще бъдат ескортирани от екипи на служба „Военна полиция“.
Както беше съобщено на 17 февруари, предислокацията на до 150 американски военнослужещи и на бойна и спомагателна техника е във връзка с участието им в съвместната българо-американска подготовка "Joint Training". В нея участват сили и средства от Министерството на отбраната, структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната и Българската армия.
Съвместните учения повишават боеспособността на българските въоръжени сили и допринасят за оперативната съвместимост в национален и в съюзен формат.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
БФС: Спартак е изряден и преизпълни условие на УЕФА
Дата: 08/05, 14:21
Пишман "килър" случайно е уцелил жената до Старбъкс на Главната във Варна? Районът е пълен с ученици
Дата: 08/05, 14:10
Песков: Путин е готов да преговаря с Европейския съюз
Дата: 08/05, 14:06
Черно море и Спартак взеха лиценз, Берое - не
Дата: 08/05, 14:01
Махат Кандев
Дата: 08/05, 14:00