Снимка: ОДМВР
Служители на сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ към Областната дирекция на МВР в Сливен разкриха случай на нерегламентирана продажба на лекарствени продукти. При проверка са иззети 1486 опаковки антибиотици и други медикаменти, съобщиха от полицията.
Проверката е извършена тази седмица в дрогерия в Сливен в рамките на специализирана операция, осъществена съвместно със служители на Регионалната здравна инспекция (РЗИ) и Националната агенция за приходите (НАП).
Установено е, че в търговския обект се предлагат лекарствени продукти, чиято продажба по закон може да се извършва единствено в аптеки. При извършена контролна покупка е продаден антибиотик, без за продажбата да бъде издаден касов бон.

При проверката е констатирано и несъответствие в касовата наличност. Всички налични лекарствени продукти са иззети от служители на РЗИ – Сливен.
В края на миналата година в Ловеч бяха иззети над 1100 опаковки с лекарства и медикаменти, продавани незаконно в търговски обект, припомня БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бившият шеф на РИОСВ - Варна: Аз няма да предам Делян Пеевски, който ми подаде ръка преди години
Дата: 07/06, 14:271 Коментар
Един загинал и 28 ранени при катастрофи в страната през изминалите 24 часа
Дата: 07/06, 14:23
Българите са първи в ЕС по получаване на социални помощи в Германия
Дата: 07/06, 14:12
Изследване: Българите имат около 1 трилион лева спестявания
Дата: 07/06, 14:051 Коментар
Гръция арестува член на "Хамас" за атентат срещу круизен кораб от Израел
Дата: 07/06, 13:57