Задържаха петима след разкрита нова схема за купуване на гласове


13/04/2026, 21:37

Снимки: Фейсбук, Г. Кандев

За петима задържани след разкрита нова схема за купуване на гласове съобщава във фейсбук главният комисар на МВР Георги Кандев.

"Плащането става онлайн през популярна платформа за онлайн разплащане. По време на разпита задържаните разкриват, че трябвало да открият на всеки желаещ сметка в онлайн платформата, като там се заплаща сумата от 50 евро за глас", информира още той.

Сигналът по случая е получен на телефон 112. В него свидетел разказал, че няколко лица събират лични карти на хора и им дават пари, за да гласуват за конкретна партия на изборите, разкрива комисарят.

Полицаите реагират бързо. "Намират 7 души и два автомобила, които правят цялата организация", съобщава още комисар Кандев.

Открити са 2050 евро в банкноти по 10 и 25 евро. Намерени са и 25 мобилни телефона, както и множество предплатени СИМ карти.

От публикацията обаче не става ясно в коя част на България е разкрита схемата за купуване на гласове.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



В неделя в 20:01 часа МВР обявява кои партии са купували гласове
Дата: 18/04, 15:53

Шампионка от „Уимбълдън“ е заплашена с изваждане от спорта за четири години
Дата: 18/04, 15:50

Над 405 хил. избиратели във Варненско ще гласуват за 16 депутати в неделя
Дата: 18/04, 15:47

Откриха бюлетини с петна и размазано мастило в Благоевград
Дата: 18/04, 15:33

Актрисата Надя Фарес почина след инцидент в басейн
Дата: 18/04, 15:29

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия