Кадър Нова Тв, vox7.com
Две области в Украйна вече са с нови ръководители. Става дума за военно-гражданските администрации в Одеска и Черкаска области. Указите са подписани от президента Зеленски, предаде Нова тв.
Полковник Максим Марченко е назначен за началник на Одеска област, съобщи в сряда в своя Telegram канал украинското издание "Страна". Марченко - участник във военната операция в Донбас, през 2015-2017 г. командва щурмовия батальон "Айдар", по-късно е командир на механизирана бригада, а от 2018 г. - командир. Той замени Сергей Гриневецки като ръководител на администрацията.
Игор Табурец, който преди това работи в Главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната на Украйна, с указ на Зеленски е назначен за ръководител на Черкаска област.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Сергей Игнатов: Въстаниците са първообразът на българската войска
Дата: 06/05, 16:01
Иран: Безопасното преминаване на Ормузкия проток ще е възможно, ако САЩ прекратят заплахите си
Дата: 06/05, 15:53
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 15:50
Тайпе планира да унищожи всички плъхове след два случая на хантавирус
Дата: 06/05, 15:41
Фериботът в Белослав спира работа заради ремонт
Дата: 06/05, 15:33