Булфото
Кметът на село Венелин ще бъде избран на балотаж. Това е решението на Общинската избирателна комисия в Долни чифлик, публикувано на страницата ѝ в интернет, след преброяването на резултатите от частичните местни избори в селището.
За участие във втория тур са допуснати Едает Ниазиев, издигнат от ГЕРБ и Георги Георгиев, номиниран от партия „Земеделски народен съюз“. Ниазиев е получил 146 гласа, а Георгиев – 114, съобщава БТА.
На частичните местни избори във Венелин се явиха трима кандидати. В селото бе отворена една секциа. Избирателите са 659. Активността във вчерашния ден е над 51 процента.
До частичния вот се стигна, след като избраният на първи тур на местните избори през 2023 година Филиз Ахмедов, подаде оставка.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Нови пет самолета цистерни кацат на летището в София
Дата: 01/03, 10:10
Гюров: Ако сте в държава, която няма български консул, потърсете помощ от консулските служби на друга държава от ЕС
Дата: 01/03, 09:46
Бащата на Сияна влиза в политиката, ще участва в изборите
Дата: 01/03, 09:361 Коментар
Николай Младенов: Ситуацията в Абу Даби остава сериозна, но сме добре
Дата: 01/03, 09:29