Редактор: Виолета Николаева
e-mail: [email protected]
Снимка Pexels
Държавите-членки на Европейския съюз се споразумяха за четвърти пакет от санкции срещу Русия след нейното нахлуване в Украйна, написа офисът на френското председателство на ЕС в Туитър в понеделник, предава reuters.com.
Подробностите за санкциите не бяха оповестени, но френското президентство заяви, че търговският статут на Русия "най-облагодетелствана нация" ще бъде отменен.
Санкциите трябва да включват забрана за внос на руска стомана и желязо, забрана за износ на луксозни стоки, включително автомобили на стойност над 50 000 евро (55 000 долара), както и забрана за инвестиции в петролни компании и енергийния сектор, според дипломатически източници.
Те също така ще добавят собственика на футболния клуб Челси Роман Абрамович и 14 други към списъка на ЕС на санкционираните руски милиардери, казаха дипломати по-рано през деня.
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен също каза, че ЕС работи за спиране на правата на Русия за членство във водещи многостранни институции, включително Международния валутен фонд и Световната банка.
Последните санкции ще бъдат официално въведени, след като бъдат публикувани в официалния вестник на ЕС, което ще последва скоро.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 22:10
Седем колоездачи от Giro d'Italia са в областната болница във Велико Търново
Дата: 09/05, 22:03
Яйцата намаляват риска от Алцхаймер с до 27%
Дата: 09/05, 21:44
39 задържани в Париж след забранени крайнодесни и антифашистки демонстрации
Дата: 09/05, 21:24
Татяна Султанова: Моите очаквания за правителството бяха за нови хора с нов морал
Дата: 09/05, 20:591 Коментар