Украинското министерство на отбраната: Загубихме достъп до Азовско море


19/03/2022, 07:40

снимка: Канопус Киля, Уикипедия
 

В информацията не се уточнява дали украинските сили са си възвърнали достъпа до морето.

Украинското министерство на отбраната съобщи късно в петък, че въоръжените сили на страната "временно" са загубили достъп до Азовско море на фона на стягането на руската примка окото важното пристанище Мариупол, съобщи Ройтерс и БТА.

"Окупаторите постигнаха частичен успех в Донецкия оперативен район и временно лишиха Украйна от достъп до Азовско море", се казва в съобщение на украинското военно министерство.

В петък Русия съобщи, че силите й "затягат примката" около Мариупол, където според оценките 80 процента от жилищата са засегнати, а около 1000 души е възможно да са все още затрупани в импровизирано бомбоубежище под разрушения от обстрела театър.

Мариупол заема стратегическо място на брега на Азовско море и е цел на руската инвазия още от началото й на 24 февруари.

Градът се намира на пътя между анексирания от Русия Кримски полуостров на запад и Донецка област на изток, която частично се контролира от проруските сепаратисти. Още на 1 март Русия обяви, че е отрязала достъпа на украинските въоръжени сили до Азовско море.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Бъчварова: Логично е да се мисли за номиниране на Гюров за президент
Дата: 10/05, 16:15

Масово велошествие по Цариградско шосе в очакване на Джирото в София
Дата: 10/05, 16:14

Моуриньо отрече да е имал какъвто и да е контакт с Реал Мадрид до момента
Дата: 10/05, 16:02

БАБХ пресече контрабанда на екзотични птици за стотици хиляди евро
Дата: 10/05, 15:55

Калфин: Защо в България месо и млечни продукти са по-скъпи, отколкото в други държави от ЕС?
Дата: 10/05, 15:411 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия