Булфото
Срокът, в който ръководителите на лечебни заведения и институции за предоставяне на социални услуги могат да образуват избирателни секции в тях, изтича днес. Това се посочва в приетата от Централната избирателна комисия (ЦИК) хронограма за вота на 19 април, предава БТА.
Днес е крайният срок, в който ръководителите на лечебни заведения, домове за възрастни хора или други специализирани институции за предоставяне на социални услуги и капитаните на плавателните съдове под българско знаме могат да образуват избирателни секции и да съставят избирателни списъци при наличието на не по-малко от десет избиратели. Ръководителите следва да уведомяват и общинската администрация за вписаните в списъка лица, за да бъдат заличени от избирателните списъци по постоянния им адрес.
Отново до днес ръководителите на местата за изтърпяване на наказанието "лишаване от свобода" и за задържане могат да образуват избирателни секции и съставят избирателни списъци в тези места при наличие на не по-малко от десет избиратели. Те също следва да уведомяват общинската администрация за вписаните в списъка лица, за да бъдат заличени от избирателните списъци.
Окончателният брой избиратели за вота на 19 април е 6 575 151. В 9354 избирателни секции в страната ще има възможност за гласуване с машини, а в 2641 – само с хартиени бюлетини.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Сашо Везенков дублира историческата си награда в Европа
Дата: 18/04, 17:12
Програмата на Черно море в плейофите от втората четворка
Дата: 18/04, 17:07
Над 100 членове на СИК в Кърджали подадоха оставки
Дата: 18/04, 16:56
Шефът на КУБ Корпорация: Стига лъжи по наш адрес!
Дата: 18/04, 16:53
Хандбалният Спартак победи Шумен в първия мач от полуфиналния плейоф
Дата: 18/04, 16:52