снимка Булфото
Какво ще се случи с цените на горивата, ако спрем вноса от Русия?
"Ако на срещата на върха на НАТО решат да се спре вносът на руски горива деривати, газ - предполагам, че ще има повишение от 20 ст. на колонка." Това каза пред bTV Димитър Хаджидимитров, зам.-председател на Асоциацията на българските търговци, производители, вносител и превозвачи на горива.
„Ако се задържи тази тенденция, нормално е да скочат, но ако не се вземе това решение, предполагам, че ще има връщане пак назад на цените", добави той и обясни, че при решение за спиране на вноса това няма как да стане от днес за утре.
Ще са нужни около 6 месеца, но само информацията ще увеличи цената. После, като няма потребление, цената отново ще падне, каза още Хаджидимитров.
Той добави, че има спад и на потреблението с 30%.
„Може би всеки си прави сметка в момента дали да не се качи на метрото, да си вземе колелото, да се разходи пеш. Но ако войната свърши, цените ще са много под 3 лв.“, обясни още експертът.
„Целият бранш работим за потребителите. Намалили сме си максимално печалбите, за да не виждаме цени над 3 лева на колонка“, добави той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 01:10
Днес отбелязваме Световния ден на медицинските сестри
Дата: 12/05, 01:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 12/05, 00:40
Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00