Снимка Булфото, архив
Отлагането на цялостната реформа в системата на МВР и рецидивите от политизацията във ведомството през последните 20 години подлагат на изключителен стрес служителите във вътрешното министерство. Това заяви на регионален форум в Благоевград председателят на най- големия полицейски синдикат у нас Валентин Попов.
Все по-напрегната става средата, в която работят служителите в МВР, заяви на форума Валентин Попов, като сред източниците на стрес той идентифицира и настоящето ръководство на ведомството:
„Министерството в пълния му вид ще продължи да бъде източник на стрес за служителите в него и не е в състояние да предостави на обществото и на гражданите сигурността, която би трябвало да им предостави“.
Според синдикалния лидер въпреки заявката на правителството за деполитизация на МВР индикации за това няма:
„Неприятното е, че нещата все още не вървят към оправяне“.
Цялостната реформа в МВР не може повече да бъде отлагана, но за това е нужен политически и обществен консенсус, заяви още Валентин Попов:
„Големият проблем е, че досега реформите вървяха основно на парче и нормално за такава ситуация, катастрофираха. Това, което трябва да се случи според нас, е един наистина задълбочен, сериозен анализ на моментното състояние на министерството. Следващият въпрос е как би трябвало да изглежда министерството и накрая остава реализацията. Всичкото това обаче трябва да се получи на базата на един много широк и политически, и обществен консенсус“.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
„Суис“ планира да съкрати 10 на сто от служителите си в администрацията
Дата: 10/05, 15:22
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 15:20
ДБ: Ще изискваме прозрачност и прецизност при избора на членове на ВСС
Дата: 10/05, 15:01
Спартак (Варна) 1:1 Славия в началото на двубоя
Дата: 10/05, 14:50
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 14:50