Снимка: Булфото
Хакери прекъснаха онлайн излъчването на заседанието на Висшия съдебен съвет. Атаката е била извършена срещу страниците на институцията. На въпросното заседание съветът трябва да прецени дали главният прокурор може да бъде освободен предсрочно, предаде bTV.
Подобни действия е имало и към сайта на Министерството на правосъдието, посочват от Държавната агенция „Електронно управление“.
ВСС обсъжда днес допустими и редовни ли са обстоятелствата в предложението на министъра на правосъдието Надежда Йорданова за предсрочно освобождаване от длъжност на главния прокурор Иван Гешев.
До момента със 17 гласа от 17 гласували е прието за редовно и допустимо искането по първия пункт, който се отнася за публикуваното на 11 юли 2020 г. в профила му в “Туитър“ от Иван Гешев във връзка с действията на МВР.
Предстои членовете на висшия съдебен съвет да се произнесат и по останалите осем пункта от предложението.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пищене в студиото на Нова тв: Ще ни бомбардират, обяви Симов
Дата: 11/05, 10:09
Вацев: Тече подмяна на елита в Русия, България има кратък хоризонт за вземане на решения
Дата: 11/05, 10:04
Варна стартира възстановяването на панорамния път към Златни пясъци
Дата: 11/05, 10:02
Българин покори 8-хилядника Макалу
Дата: 11/05, 09:59
ЕС иска възстановяване на връзките със Сирия с цел връщане на мигранти
Дата: 11/05, 09:57