Ананиев: Предлагаме да се премахне ДДС-то на хляба и родните плодове и зеленчуци и намаляване данъка върху тока за хората


19/04/2022, 08:07

Редактор: Юлия Георгиева

e-mail: [email protected]

кадър Нова тв

От "Продължаваме промяната" имаме предложение как да намалим удара от инфлацията, но трябва да се направят нужните изчисления. 

Това коментира в ефира на Нова тв Настимир Ананиев.

Искаме да се върви например в посока падане на ДДС за хляба. Това може да стане, ако свръхпечалбите в зърното бъдат обложени. Всъщност ние сме пуснали към финансовото министерство нашето предложение, за да сметнат и да кажат дали идеята ни е възможна, посочи той.

Говорим не да намалим ДДС-то на хляба, а да го махнем въобще, коментира той.

Идеята е да се облекчи крайния потребител. Искаме този икономически натиск, който е ценови от инфлацията, хората ще почувстват разликата, посочи той.

Смятаме, че ако се махне ДДС-то върху плодовете и зеленчуците от родното производство, то ще е по-конкурентно на това от чужбина. Това е друга идея, върху която мислим, посочи той.

Мислим и върху изчисления с колко може да се намали ДДС-то на тока за потребителите за сметка на свръхпечалбите на производителите на ток, допълни той.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Гонка в Бургас: Задържаха молдовски шофьор и мароканец, издирват още двама мигранти
Дата: 22/08, 16:45

Пожар на АМ „Тракия” затруднява движението към София
Дата: 22/08, 16:39

Витанов: ПБ е отворена за преговори за състава на ВСС с партиите, които искат да се дистанцират от модела Борисов – Пеевски
Дата: 22/08, 16:25

"Уошингтън пост": Руснаците теглят милиарди от банките, за да не конфискуват парите им
Дата: 22/08, 16:181 Коментар

Макрон обяви доставката на ракети прехващачи за Украйна
Дата: 22/08, 16:08

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия