кадър Нова нюз
редактор Веселин Златков
След скандала с изтеклите към порнографски сайтове записи от камери в салони за красота и АГ кабинети, специалистът по киберсигурност Явор Колев коментира, че е напълно възможно да бъдат компрометирани и камерите в домовете ни. По Нова нюз той обясни, че има тенденция семейства да бъдат наблюдавани онлайн в домовете им.
„Освен от извратеняци, тези видеа се правят и с цел изнудване”, подчерта Колев. Той допълни, че ако монтираме камери в дома си, задължително трябва да сложим сложна, „къдрава” парола с различни цифри, букви и символи. Иначе е много лесно да бъде получен достъп до устройствата, обясни специалистът.
Колев каза също, че фирмите, които монтират камери, трябва да познават много добре закона. Те сами трябва да обяснят на клиентите си, къде е позволено да има наблюдение и в кои „интимни” помещения не може, допълни експертът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Криминалният психолог Неделчо Стойчев:Кушлев е прекалено нарцистичен, за да посегне на живота си, по-скоро цели създаване на впечатление за самоубийство
Дата: 07/02, 11:00
Ден без загинали по пътищата у нас
Дата: 07/02, 10:50
Няма да има българско участие в първия ден на зимната Олимпиада
Дата: 07/02, 10:40
Планински спасители: Времето е динамично, има мъгла и вятър
Дата: 07/02, 10:30
Човека-паяк: Как е възможно четирима души да са заедно, единият да падне във водата, всички останали да се спасят
Дата: 07/02, 10:20