Перник остава без топла вода до 13 май


08/05/2022, 07:40

снимка: Булфото, архив

Перник остава без топла вода за времето от 9 до 13 май. Топлоподаването се спира зарадиприсъединяването на изградената когенераторна инсталация към магистрален топлопровод, съобщиха от местната Топлофикация.

Новоизградената инсталация включва три когенератора, които ще работят на природен газ, предава БНР. Технологията е част от процеса на трансформация на „Топлофикация Перник“, свързана с постигане на въглеродна неутралност в следващите години.

Внедряването на мощностите в режим на работа ще доведе до намаляване на въздействието върху околната среда и до повишаване на сигурността на производството на топлоенергия.

Когенераторите ще бъдат експлоатирани до 8000 часа годишно и приоритетно в периода от май до октомври.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тръмп спира "Проект Свобода" в Ормузкия проток
Дата: 06/05, 07:51

Над 40 хиляди гости от целия свят вече пристигат у нас за старта на Джиро д’Италия
Дата: 06/05, 07:40

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 07:40

В Добринище отбелязват Гергьовден с обичая „Топене на китки“
Дата: 06/05, 07:32

В 10.00 часа ще се състои тържествен водосвет на бойните знамена
Дата: 06/05, 07:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия