Снимка: Пиксабей
Над 1300 души са починали вследствие на горещата вълна, която е обхванала Европа от 21 юни, съобщи днес Световната здравна организация, цитирана от Франс прес.
“Над 1300 допълнителни смъртни случаи са регистрирани от 21 юни във връзка с високите температури в Европа”, заяви генералният директор на организацията Тедрос Гебрейесус в социалната мрежа Екс, посочва БТА.
“Към момента 150 млн. души живеят в условия на изключителни горещини, стотици са починали, училища са затворени, електрическите мрежи са изключително натоварени”, добави той.
Днес в Чехия беше отбелязан втори температурен рекорд за два поредни дни, след като в Доксани, северно от Прага, бяха регистрирани рекордните 41,1 градуса, съобщи чешкият метеорологичен институт.
“Това е първият път, когато официално регистрираме температури над 41 градуса в нашата мрежа от метеостанции. Температурите все още се покачват, така че това не е вай-високата (температура), се добавя в съобщението на института.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
НОИ: Швейцарското правило влиза в сила на 1 юли, хората ще вземат новите пенсии на 7 юли
Дата: 30/06, 11:11
Асен Василев с критики към проекта за Бюджет 2026
Дата: 30/06, 11:09
Опасно време на 1 юли: Силни гръмотевични бури, градушки и риск от локални наводнения
Дата: 30/06, 10:54
Пламен Димитров: Не пипайте минималната работна заплата, докато не се разберем с работодателите
Дата: 30/06, 10:51
Радев ще се срещне с ръководството на "Литаско" и "Лукойл"
Дата: 30/06, 10:47