Кирил Петков пусна разкостване на газопровода на Бойко Борисов


13/05/2022, 09:20

снимка Булфото

Пълна ревизия на газопровода на Бойко Борисов се очаква да разпореди в най-скоро време премиерът Кирил Петков. Ще се търсят корупционни практики при изграждането му. За тръбата бяха похарчени  3 млрд. лв. бюджетни средства. Това се разбра от думите на премиера в началото на днешното правителствено заседание. Съоръжението доставя руски газ на Сърбия през територията на България и беше построено само за година.

Петков каза, че по време на работното му посещение в САЩ, което завърши вчера, американските партньори са посочили корупцията като основен инструмент за влияние на Русия и президента Владимир Путин в нашия регион и Европа като цяло. Газопроводът, който Петков нарече "Южен поток", а Борисов наричаше "Балкански поток", е един от примерите, по думите на министър-председателя.

Днес правителството ще разгледа искането до Европейската комисия за дерогация (изключение) за акциза на електроенергията и природния газ, в резултат на което да се намалят цените им, пише Дневник.

Петков повтори заявеното вчера, че в САЩ е договорил доставката през юни на два кораба с втечнен газ на цени, по ниски от тези на "Газпром" и на европейските, а Министерството на енергетиката ще продължи преговорите за дългосрочен договор. "Това за пръв път дава възможност България да има истинска диврсификация. За нас е важно българите да имат най-добрите цени и най-сигурните доставки и да не разчитаме на доставчик, който едностранно да премахва условия", каза Петков.

По думите му в хода на визитата е постигнат и голям напредък за намиране на самолети, заместващи поръчаните от България изтребители Ф16. "Ще имаме подкрепа и за това българското небе да остане защитено", увери той.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Британската филмова звезда Том Харди обмисля оттегляне
Дата: 30/04, 23:20

Крал Чарлз и кралица Камила се сбогуваха с Тръмп и Мелания
Дата: 30/04, 23:10

Актьорът Винг Реймс припадна в ресторант
Дата: 30/04, 23:00

Гергьовден в Lidl: прясно агнешко на цени, по-ниски от миналогодишните
Дата: 30/04, 23:00

Ники Станоев отпадна от Hell’s Kitchen
Дата: 30/04, 22:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия