ГЕРБ: 24 май да бъде обявен за национален празник


25/05/2022, 12:15

Снимка Фейсбук, ГЕРБ

ГЕРБ направи предложение, свързано със специален за страната ни ден.

24 май да бъде обявен за национален празник. Такава промяна ще внесат в Кодекса на труда от ГЕРБ, обявиха депутати от партията пред журналисти.

"Парламентарната група на ГЕРБ-СДС ще внесе предложение за промяна в Кодекса на труда и 24 май да бъде обявен за национален празник", заяви бившият образователен министър Красимир Вълчев.

"Денят на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура е именно такава дата. Ден, който не е свързан с кръвопролитие, битки и противопоставяне. Националният ни празник, не просто трябва да обединява, но и да съдържа кауза, която да възпитава определени ценности на разбиране.", заяви той.

"Българите вчера ясно показаха кой ден считат за национален празник, Ако мерило за това кой ден да е национален празник е емоцията, която влага народът, то без съмнение това е 24 май", каза депутатът Радомир Чолаков, пише burgas24.bg.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Как се прави здрав корем
Дата: 21/04, 19:50

Мъжко кожено яке – вечната класика в мъжкия стил
Дата: 21/04, 19:50

Александър Шестаков е в тежко състояние
Дата: 21/04, 19:47

Ивет Горанова: Време е за реални действия
Дата: 21/04, 19:44

Доставките по петролопровода „Дружба“ вече могат да бъдат възобновени
Дата: 21/04, 19:33

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия