Булфото
Окончателно парламентът одобри достъп на родителите до информация за осъдени лица за престъпления срещу деца.
С пълно мнозинство, и на две четения, депутатите приеха законопроекта на "Възраждане", с който се цели да предостави на родителите достъп до информация за лица, осъдени за сексуални престъпления срещу деца, с цел по-добра защита на малолетните и непълнолетните.
В хода на дебата стана ясно, че между 2023 и 2024 година се отчита 58% ръст на осъдените за престъпление срещу малолетни и непълнолетни, предаде БНР.
Законопроектът е съобразен с изискванията на регламента за защита на личните данни, като не включва снимки и информация за местоработата на осъдените. От ДПС-Ново начало подкрепиха законопроекта.
Хамид Хамид: "Така наречената "соросоидна мрежа" е впрегната в борбата срещу традиционното българско семейство и всички ние трябва да дадем отпор срещу тази организирана престъпна група".
Цвета Рангелова от "Възраждане" посочи: "Институциите в България не работят. Институциите, които са призвани да закрилят, да охраняват правата на децата, бездействат. Те са едни чиновници, които само администрират постъпилите сигнали при тях".
А Йордан Цонев от ДПС-Ново начало призова: "Нека видим държавата какви свои функции е прехвърлила на неправителствените организации да изпълняват правителствена дейност и правителствена политика. Нали знаете кой акредитира българските университети - “Отворено общество”, разбира се".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Поканиха варненци на турнир по стрелба с лък в Испания
Дата: 01/03, 16:08
Успехи за варненските състезатели по канадска борба
Дата: 01/03, 16:03
Антоанета Костадинова с бронз от Европейското
Дата: 01/03, 15:56
Нейнски: Израел е готов да съдейства за завръщането на български граждани
Дата: 01/03, 15:441 Коментар
Шефът на ЦИК: Имаме 12 837 машини за изборите
Дата: 01/03, 15:391 Коментар