Пиксабей
Военноморските сили на Китай и Русия ще проведат през юли съвместни учения във водите и въздушното пространство край китайския крайбрежен град Циндао, съобщи китайското Министерство на отбраната, цитирано от Ройтерс.
След приключването на ученията част от корабите и силите на двете държави ще се насочат към райони в Тихия океан, където ще проведат съвместни морски патрули, се посочва в изявлението, предаде БТА.
От китайското министерство отбелязват, че ученията се организират ежегодно и имат за цел да засилят сътрудничеството между въоръжените сили на двете страни.
Според Пекин целта на съвместните действия е „да се отговори на предизвикателствата пред сигурността и да се поддържат регионалният мир и стабилност“.
През последните години Китай и Русия значително разшириха военното си сътрудничество чрез редовни съвместни учения и патрули в Тихия океан и други райони. Двете страни определят партньорството си като стратегическо и заявяват, че то не е насочено срещу трети държави, въпреки че Западът наблюдава с нарастващо внимание задълбочаването на военните им връзки.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Драстичен спад в нивото на река Дунав
Дата: 05/07, 08:58
Поредна авария, пореден ден без вода за осем села край Нова Загора
Дата: 05/07, 08:54
Трагедията в р. Струма: Къпането е забранено, санкциите са неприложими
Дата: 05/07, 08:48
Млад мъж отряза ръката си при ремонт на работещ зърнокомбайн
Дата: 05/07, 08:34
Шести ден продължава издирването на 11-годишната Наталия
Дата: 05/07, 08:28